Ako si vybrať alarm?

Prečítajte si naše rady na čo si dať pozor pri výbere zabezpečovacieho zariadenia a spoľahlivej montážnej firmy.

ako si vybrat alarm

1. Obráťte sa na odborníkov

Rovnako ako pri mnohých iných produktoch či službách je aj pri výbere alarmu najdôležitejšie obrátiť sa na odborníkov. Pri výbere montážnej firmy si overte či má Licenciu Technickej služby určenú na montáž zabezpečovacích zariadení.

2. Obhliadka objektu

Pokiaľ vo svojom dome alebo firme nemáte žiadny zabezpečovací systém, montážna firma vykoná obhliadku a odporučí vám najlepšie riešenie.

Predbežnú cenovú ponuku je možné vypracovať aj na základe plánu budovy.

3. Kompletná cenová ponuka

Pred realizáciou projektu si dajte vypracovať kompletnú cenovú ponuku aj s montážou a konfiguráciou systému. Nezabudnite sa informovať na cenu dopravy.

4. Nech systém pracuje pre vás

Dnešný systém dokáže toho oveľa viac ako len ohlásiť narušenie objektu. Výbornými pomocníkmi je aj detektor úniku plynu, požiarny detektor či záplavový detektor.

Takzvané panic tlačidlo po stlačení privolá pomoc aj keď objekt nie je zakódovaný. Jediným bezdrôtovým ovládačom môžete vypnúť/ zapnúť alarm, ale tiež ovládať kúrenie či rozsvietiť svetlo.

Rozdelenie zabezpečovacieho systému na zóny využijete najmä vo firmách ale i rodinných domoch. Nechajte zakódovaný bazén a máte istotu, že sa do neho deti nepozorovane nedostanú.

5. Vedia mi poskytnúť servis v prípade poruchy zariadenia?

Informujte sa na záručný a po záručný servis. Prípadne žiadajte uzavretie servisnej zmluvy, ktorá vám zabezpečí pravidelnú ročnú prehliadku a skúšku systému.

6. Neriskujte svoju a ani bezpečnosť iných

O každom narušení objektu môžete byť informovaný smskou na svoj mobilný telefón. Ale ste naozaj vy, vaša rodina, či kolegovia v práci pripravení stretnúť sa so skutočným páchateľom? Každý alarm je možné pripojiť na pult centralizovanej ochrany, ktorý je dnes už bežnou záležitosťou. Poplatky sa vyrovnajú účtom za televíziu či internet. A vy môžete pokojne spávať a bez strachu o svoj majetok odísť na dovolenku.

Nechajte si u nás vypracovať ponuku a nič vás nezaskočí. Kontakt >>>

Profi Security s.r.o.
Montáž zabezpečovacích a kamerových systémov a servis. Pripojenie objektov na pult centralizovanej ochrany.