Základné prvky zabezpečovacieho systému

Uvažujete nad zabezpečovacím systémom? Pripravili sme pre vás prehľad základných prvkov, ktoré obsahuje každý zabezpečovací systém. Naša spoločnosť je oficiálny montážny partner spoločnosti Jablotron, a preto sme ako príklad vybrali prvky systému Jablotron 100.

Ústredňa

Ústredňa je srdcom a mozgom celého zabezpečovacieho systému. Pripájajú sa k nej všetky komponenty, ktoré systém obsahuje.

Ako primárny zdroj napájania používa elektrickú sieť 230 V. Každá ústredňa obsahuje aj záložnú batériu. Preto je systém istú dobu funkčný aj pri výpadku elektrickej energie.

 

Ústredňa vybavená GSM/GPRS/LAN komunikátorom, vďaka ktorým je možné zasielať SMS správy všetkým užívateľom alebo cez GPRS/IP  stredisku pultu centralizovanej ochrany.

Pomocou ústredne Jablotron 100 je možné ovládať aj osvetlenie, kúrenie, zavlažovanie, garážové brány a ďalšie spotrebiče.

Odporúčame ju umiestniť na bežne neprístupné miesto vo vašej domácnosti.

 

Ovládacie prvky – klávesnice a diaľkové ovládania

Existuje viacero typov ovládacích prvkov. Vybrať si môžete taký, ktorý obsahuje klávesnicu, ovládací segment, RFID čítačku a tiež LCD displej.

Slúži na zapnutie / vypnutie alarmu alebo jeho vybraných častí. Ovláda sa jednoduchou logikou semafora. Stlačením príslušného tlačidla a overením zadaného kódu. Alebo priložením RFID karty / čipu.

 

Všetky klávesnice je možné rozšíriť o segmenty, ktoré slúžia na ovládanie jednotlivých častí systému ( zapnutie / vypnutie ochrany / zapnutie čiastočnej ochrany ). Zobrazujú stav systému a je pomocou nich možné aktivovať aj tiesňové volanie.

 

Zabezpečovací systém Jablotron 100 je ovládateľný aj pomocou diaľkového ovládania. Systém s ním zapnete / vypnete. Rovnako pomocou výstupných modulov otvoríte / zavriete napríklad aj garážovú bránu.

Detektory

Základ zabezpečovacieho systému väčšinou tvoria detektory pohybu. Podľa individuálnych potrieb si môžete vybrať z množstva variant. Ako napríklad:

  • detektor pohybu a rozbitia skla
  • detektor pohybu s kamerou
  • kombinovaný detektor dymu a teploty
  • záplavový detektor…

Okrem vnútorných častí je možné, pomocou rôznych druhov detektorov, chrániť aj vonkajšie priestory.

Signalizačné zariadenia – sirény

 

Sirény slúžia na akustickú a optickú signalizáciu poplachu. Rozhodnúť sa môžete pre jeden z dvoch základných druhov.

Exteriérové – tie sú väčšinou umiestnené na vonkajšom plášti domu. Na trhu existuje viacero farebných variant vrchných krytov.

Interiérové signalizujú narušenie vo vnútorných častiach obytného priestoru. Môžu signalizovať aj príchodové a odchodové oneskorenie.

Toto sú len základné prvky, ktoré obsahuje bežný zabezpečovací systém. No možností a nastavení je oveľa viac. Vypracujeme vám cenovú ponuku presne podľa individuálnych požiadaviek vás a vašej rodiny. Kontakt >>>

Profi Security s.r.o.
Montáž zabezpečovacích a kamerových systémov a servis. Pripojenie objektov na pult centralizovanej ochrany.